O nás

Proč Amoeba?

Česky je améba nebo také měňavka, jednobuněčným organismem, který je schopen měnit svůj tvar. Díky této přizpůsobivosti se posouvá stále vpřed.

Taková je i vize agentury:

Přizpůsobit se klientům a potřebám jejich projektů, posunout je blíž k vytyčenému cíli a nenabízet šablonovitá řešení.

Jakub Drahokoupil

Founder

Kuba působí v oblasti webové analytiky už od roku 2007. Po čtyřech letech strávených v H1.cz a téměř roce na volné noze se rozhodl založit vlastní analytickou agenturu.

Během let posbíral analytické zkušenosti s klienty z různých vertikál, od e-commerce přes finančnictví a bankovnictví, až po velké nadnárodní korporace. Na analytice ho nejvíce baví přesah do dalších disciplín a hledání způsobů, jak pomocí dat zlepšit marketing a business klienta.

Ve volném čase běhá, tancuje a všemožně sportuje, když zbyde čas, rád se podívá na dobrý seriál či film nebo si přečte zajímavou (fantasy) knihu.

Kateřina Brůnová

Web Analyst

Kačka prošla agenturami H1.cz, Kindred Group a inMatrix. Do konce května 2017 působila jako SEO konzultantka v agentuře Fragile media (součást Etnetera Group).

Po více jak 7 letech sbírání zkušeností v oblasti SEO zaplula do odvětví, které ji vždycky lákalo: webové analytiky s přesahy do UX. V agentuře Amoeba působí na pozici Web Analytics Consultant.

Ve volném čase sportuje, čte především fantasy literaturu, vaří a peče, ideálně za poslechu dobré hudby. Baví jí vymýšlet a stavět weby na wordpressu. Nejlepší 2 týdny v roce jsou ty, které tráví jako vedoucí na letním dětském táboře.

Lucie Šperková

Data Analyst

Lucka dosud pracovala pro agenturu Adexpres. Mezi měňavkami působí na pozici Data Analytics Consultant.

Při přednášce o atribučním modelování na Marketing Festivalu 2016 ukázala, že datová analytika je "jejím šálkem čaje". A to i přesto, že v poslední době pije spíš kávu.

Cestuje často a ráda. Její láskou je létání na větroních. Píše disertační práci na téma Integrace voice of customer do customer experience a když místo toho prokrastinuje, píše články pro web www.067.cz

Andrea Pelechová

Junior Web Analyst

Andrea se k webové analytice dostala v podstatě náhodou. Ze zvědavosti absolvovala Digi semestr a objevila v sobě nadšení pro webovou analytiku. Pak už to šlo ráz na ráz. Nastoupila na stáž mezi nás měňavky. My jsme si ji oblíbili a rozhodli se, že si ji necháme.

Vystudovala produkci na DAMU. V průběhu studia pracovala především v oblasti kultury a angažovala se v neziskových organizacích. Byla součástí projektového týmu festivalu Zlom vaz, Letní filmová škola nebo Luhovaný Vincent.

Ve volném čase poslouchá hudbu a vyráží na dlouhé procházky po krajině, jak přírodní, tak městské. Za ideální kombinaci považuje spojení obou koníčků v jeden. Ráda se na sobě stále pracuje a tak "sosá" všemožné poznatky z odborné i naučné literatury.

Kdo jsou naši klienti